Depresszió, szerhasználat, telefonhasználat, evészavar, agresszió, iskolai teljesítmény: a kutatások szerint szinte minden területen jobb mutatókkal rendelkeznek azok a gyerekek, akik rendszeresen leülnek enni a szüleikkel.
Lehet, hogy a kamasz gyerek nem lusta, nem hisztis és nem csak mobilfüggő. Egy friss, globális kutatás szerint a mentális zavarok terhe éppen a 15–19 éveseknél a legsűrűbb, miközben világszerte már 1,2 milliárd ember él szorongással, depresszióval vagy más mentális problémával.
Politikai gondolkodástól függetlenül is nagyon veszélyes, ami most történik, a Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány a gyermekek védelmében közleményt adott ki. A Képernyőidő magazin is kiáll az általuk megfogalmazott elvek mellett.
Húsz évnyi kutatás összegzése után az amerikai gyermekorvosok kimondták azt, amit sok szülő már tapasztalatból sejt: a képernyőhasználat kérdését nem lehet pusztán percekben mérni. De mit ajánlanak most a szakértők?