Lehet, hogy a kamasz gyerek nem lusta, nem hisztis és nem csak mobilfüggő. Egy friss, globális kutatás szerint a mentális zavarok terhe éppen a 15–19 éveseknél a legsűrűbb, miközben világszerte már 1,2 milliárd ember él szorongással, depresszióval vagy más mentális problémával.
Majdnem dél, de még ki sem kelt az ágyból? Ha nem hajnalig játszott a gép előtt, akkor ez nem jelent különösebb gondot, sőt, csökkentheti a depresszió kockázatát és javíthatja az érzelmi jóllétet.
Nyilván a túlzott használatnak minden korban vannak veszélyei, de egy új kutatás szerint az online aktivitás edzésben tartja az idősebb agyat.
Az anyaság hőstörténetként él bennünk. Áldozatvállalás, feltétlen szeretet, „természetes ösztön”, ami majd mindent megold. A kutatások azonban árnyalják a képet, és rávilágítanak: a nők nem kapnak elég figyelmet, segítséget.